Öğretmenler Günü Çiçekleri (2019 Öğretmenler Günü)

Öğretmenlerimizin kalplerimizde çok özel bir yeri vardır. bu sebeple söz konusu öğretmenler günü olduğunda hepimizi bir heyecan sarar. Eğer bu yıl öğretmeninize onu çok mutlu edecek bir çiçek buket göndermeyi düşünüyorsanız yazımızı okumadan seçimizini yapmayın!

Çiçekler her zaman en güzel hediyelerdir. Her bütçeye hitap eden bu hediyeler aynı zamanda özel günler için de adeta bir sembol haline gelmiştir. Öğretmenler Günü için öğretmenlerinize veya öğretmenlik mesleğini yerine getiren sevdiklerinize bu özel günlerinde destek olabilirsiniz.

Lilyumlar

Beyaz lilyumlar
Görsel Kaynak: Old Farmer’s Almanac

Lilyumlar beyaz ve pembe renkleri ile öğretmenler için en uygun hediyelerdendir. Neden mi? Çünkü lilyumlar içerisinde hem sevgi hem de saygı mesajı barındıran çiçeklerdendir. Saf sevginin saygı ile harmanlanmış hali diyebiliriz bu çiçekler için.

Güller

güller
Görsel Kaynak: Gardenia

Güller hemen her renkte olan ve mis kokulu olan çiçeklerdendir. Bir buket gül ile öğretmen sevdiklerinizin bu özel gününe siz de renk katabilirsiniz. Farklı renk ve türlerdeki güller ile sevilen başka çiçeklerin aynı aranjmanlar içerisinde bir araya geldikleri tasarımlara da yer verebilirsiniz.

Kutuda Güller

kutuda güller
Ürüne Gitmek İçin Buraya Tıklayın!

Bu yılın en popüler tasarımlarından olan kutuda güller de öğretmenler için çok talep gören çiçeklerden. Şık kutusu içerisinde hazırlanan rengarenk kaliteli güller uzun yıllar popülaritesini koruyacağa benziyor.

Karanfiller

karanfil
Görsel Kaynak: Country Living Magazine

Temizliği, saflığı ve içtenliği temsil eden karanfiller yine öğretmenlerimiz için çok anlamlı çiçeklerden. Bizlere verdikleri emekleri için onlara sonsuz teşekkürlerimizi sunabileceğimiz bir çiçek arıyorsak, karanfiller bizim tercihimiz olabilirler.

Papatyalar

papatya
Görsel Kaynak: flower meaning

Papatyalar en çok tercih edilen kır çiçeklerindendir. Krizantemler ve papatyalar da birçok çiçek aranjmanının vazgeçilmezidir ancak tek başlarına bir buket olarak da oldukça renkli tercihler oluştururlar.

Orkideler

orkideler
Görsel Kaynak: tallahassee nurseries

Zerafeti tanımlayacak bir çiçek arıyorsak bunlar elbette orkidelerdir. Farklı renk tonlarında olan orkidelerden en sık tercih edilenleri mora kaçan pembe renkli orkideler ve beyaz orkidelerdir. Öğretmenler Günü için Çiçek arayışındaysanız, orkideleri hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Teraryumlar

teraryum
Görsel Kaynak: hermetica london

Teraryumlar bambaşka dünyalardır. Öğretmenleriniz için özel olarak hazırlanabilecek teraryumları tercih edebileceğiniz gibi farklı çiçekler bir araya getirilerek hazırlanan tasarımları da tercih edebilirsiniz.

Çeşitli Çiçeklerden Oluşturulan Çiçek Aranjmanları

çiçek aranjmanı
Görsel Kaynak: We Heart It

Çiçeklerin her rengi ve her türü öğretmenler için tercih edilebilir. Çünkü çiçekler, doğa ananın bize sunduğu en güzel hediyedir ve en kutsal görev olan öğretmenliği yerine getirenlere bu güzellikler yakışır. Siz de farklı çiçeklerle hazırlanan aranjmanları öğretmenlik görevini yerine getiren sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz.

Çiçeklerinize güzel notlar yazarak, öğretmenleriniz için sürprizinizi daha da anlamlı hale getirebilirsiniz. Öğretmenler için söylenen özlü sözleri okumak için buraya tıklayarak ilgili yazımıza gidebiliriniz.

Öğretmenler Günü kampanyalarından faydalanmak ve en güzel çiçekleri öğretmenlerinize hediye etmek için Çiçek Sepeti’ni ziyaret etmeyi unutmayın!

Öğretmenler Günü Sözleri ve Öğretmene Alınabilecek Çiçekler

Her yıl kasım ayının 24ü geldiğinde, öğretmenlerimizi onurlandırmak, onlara olan sevgi, saygı ve minnetimizi dile getirmek için kutlamalar yaparız.

Öğretmenler kendilerine görev olarak verilenin dışında, bize koşulsuz olarak sevgilerini de verirler. Bu nedenle mesleklerin arasında en kutsal ve duygu yüklü olanıdır öğretmenlik.

Farklı ülkelerde farklı tarihlerde kutlanan öğretmenler gününün Türkiye’de 24 Kasım tarihinde kutlanılmasının sebebi 24 Kasım 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gün oluşudur. Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında da onun başöğretmen” oluşunun yıldönümlerinde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmaya başlanır.

Öğretmenler günü, öğretmenler günü hediyesi düşüncesini de beraberinde getiriyor hal böyle olunca. Bir öğretmene verilebilecek en değerli hediye sevginiz ve saygınız elbette.

Bu anlamlı günde sizden güzel sözler duymak çok hoşlarına gidecek, mutlu bir öğretmenler günü yaşamasını sağlayacaktır.

Öğretmenler için söylenmiş özlü sözler

 • Eğitim kafayı geliştirmek demektir. Belleği doldurmak değil.
  MARK TWAIN
 • Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer ögeleridir
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur.
  Thomas ADDISON
 • Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını böyle analar yetiştirmiştir.
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.
  HUANG-CE

Öğretmenler günü denildiğinde akla gelen ilk hediye de çiçektir. İşte sizin için ÇiçekSepeti.com’dan seçtiğimiz  Öğretmenler Günü çiçekleri;

Kelebek Aşkı
Aşkın Simgesi Güller ve Papatyalar
Aşkın Simgesi Güller ve Papatyalar
Saklı Düşler Güller ve Lilyumlar

 

Kırmızı ile beyazın güzelliği, uyumu ve lilyumlar, papatyalar ile kırmızı gerbera ve güllerden oluşturulmuş aranjmanlar tam da öğretmeninize yakışır.

Zarif ve Beyaz Güller ve Lilyumlar
Zarif ve Beyaz Güller ve Lilyumlar
Kar Prensesi
Kar Prensesi
Pembe Beyaz Rüya Gerbera ve Lilyumlar

Daha şık vazolar içerisinde daha farklı aranjmanlar isterseniz timsali lilyumları da deneyebilirsiniz.

Arizona Terrarium
Güneşe Yolculuk Terrarium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son zamanların en sevileni terrariumlar da öğretmenlerimiz için oldukça güzel seçenekler. diğer çiçeklerden fiyat olarak biraz daha maliyetli oluşu nedeniyle ayrışıyor. İçerisinde küçük ve kişiye özel bir ekosistem barındıran terrariumlar bu öğretmenler gününde en unutulmazlardan olacak.

 

Dediğimiz gibi, bir öğretmenin en güzel hediyesi kendisini seven ve saygıda kusur etmeyen öğrencileri bir nevi evlatlarıdır.

tüm öğretmenlerimizin ellerinden öperiz 🙂

 

 

 

 

 

Hatırlamanın En Güzel Yolu Öğretmenler Günü Çiçekleri

Hatırlamak ve hatırlanmak kadar güzeli var mıdır? Hem de evlat bilip tüm gücünüzle hayatına bir şeyler katmaya çalıştığınız öğrencileriniz tarafından…

Bu yazıda size sadece öğretmenler günü çiçekleri konusunda öneriler vermeyeceğiz, neden öğretmenlerimize bu anlamlı günde çiçekler vermenin önemli olduğundan bahsedeceğiz.

Şu an lise yıllarına dönmek ister misin diye sorsalar yüzde 90’ımızın cevabı evet olur. “Şimdiki aklım olsa çok farklı davranırdım” demeyi de ihmal etmeyiz, hem arkadaşlarımıza, hem öğretmenlerimize.

Arkadaş sohbetleri sırasında hala anlatılır okul anıları. Hatta çoğu insan kopmaz lise arkadaşlarından. Ayda belki de yılda bir kez buluşuruz, eski günleri anar ya da en azından okulun pilav günlerini takip ederiz.

hababam
Görsel Kaynak: Pulsuz Mobil Portal

“Okulun en haylaz sınıfı bizdik” cümlesini kaç kez tekrarladığınızı saymamışsınızdır. Hatta belki de okulda size “Hababam” derlerdi. Okulu asmak için o duvarlar az aşılmadı. Bazen de nöbetçi öğrenciyle kanka olup müdür çağırıyor bahanesiyle kaçtınız dersten. Derste konuşup öğretmenin çıldırtıldığı günlerden bahsetmeye gerek bile yok.

En çalışkanından en tembeline herkesin bir haylazlığı olan lisede, kendisine “Hababam” diyen sınıfın Mahmut Hocası olmazsa olmaz tabii ki. Bazen müdür yardımcısı, bazen sınıf öğretmeni. Ama mutlaka o sınıfla başa çıkmak için akla gelmeyecek yollar seçen çetin ceviz bir öğretmen vardır. Tıpkı filmdeki gibi biz de belki de en çok onu severiz.

mahmut hoca
Görsel Kaynak: Dokuz Sütun Gazetesi

Tüm bunları fark etmek için kep giyerek o okulun kapısından çıkmak veya iş hayatına atılmak gerekir. Yıllar sonra tatlı bir anı olarak hatırlanan o güzel günlerin sadece bizim hafızalarımızda olduğunu düşünmek yanlış olur. Hayatları boyunca yüzlerce öğrencisi olsa da her biri hatırlar öğretmenler. Adını, anılarını, nasıl biri olduğunu asla unutmazlar.

Biz her okul sohbeti arasında ansak da onları, asıl aklımıza onlara özel bir günde, 24 Kasım’da gelirler. Okul forması ve ellerinde çiçeklerle gördüğümüz çocukların yerine koyarız kendimizi. Hangimizin yüzüne bir gülümseme yerleşmez ki o günleri düşündüğümüzde?

Yıllar sonra o güzel günleri, o güzel insanları anarken hatırladığımızı da göstermek isteriz mutlaka. Her 24 Kasım’da en azından bir telefon edip bu özel günlerini kutlarız. Bazen de adresini çok iyi bildiğimiz eski okulumuza Öğretmenler Günü çiçekleri göndeririz.

 • Öğretmene hangi çiçek alınır derseniz ilk önerimiz lilyumlar. Beyaz ve pembe lilyumlar hem emektar hem de saygı doludurlar. Ayrıca çok zarif olan bu çiçekler öğretmenlere çok yakışan türden çiçeklerdir.
güller
Ürüne Gitmek Hemen İçin Buraya Tıklayın!
 • Olmazsa olmazlardan biri de öğretmenler günü için gül buketleridir. Her rengi ayrı bir anlam ifade eden güller, bu gün için son derece doğru tercihlerdir. Öğretmenlerinize gül gönderirken tercih edebileceğiniz güllerden biri çardak güllerdir. Rengarenk tonlu çardak güllerle oluşturulmuş bir buket onu çok mutlu edecektir. Bir diğer önerimiz ise sarı güller. Minnet hissi, sıcak sevgiyi ve teşekkürü kalpten yansıtan çiçeklerdir. Bununla birlikte beyaz güller de temiz hislerinizi öğretmenleriniz için paylaşmanıza yardımcı olabilecek çiçeklerdir.
 • Karanfiller de öğretmenlerin emekleri için teşekkür notu ileten bir çiçek olacaktır.
karışık çiçekler
Ürüne Gitmek İçin Buraya Tıklayın!
 • Bir diğer seçeneğimiz ise karışık çiçek buketleri. İçinde her renkten çiçekler olan birbirinden güzel buketlerden birini öğretmeninizi için tercih edebilir, onu çok mutlu edebilirsiniz.
 • Bununla birlikte öğretmenler gününe özel olarak hazırlanan çiçek tasarımlarına da göz atabilir, öğretmeninize özel bir minyatür bahçe siparişi verebilirsiniz.

İçeride ne konuşulduğunun hep bir sır olarak kaldığı öğretmenler odasında yıllar sonra ismimiz geçer yeniden böylece. Çok şeyden emin olamasak da bundan eminiz. Hatta belki de yeni öğrencilerine sizin haylazlıklarınızı ve nasıl “Hababam” olduğunuzu anlatıyor öğretmeniniz. Siz de insanlara Mahmut Hocanız olan o çok tatlı insanı.

mahmut hoca
Görsel Kaynak: Tenor

Öğretmenler Günü Sözleri ve Öğretmene Alınabilecek Çiçekler yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.