Çiçekli Taçları ile Yazın Keyfini Sonuna Kadar Çıkaran Köpekler

Alıcılarınızın ayarları ile oynamayın! Birazdan göreceğiniz tatlı görüntüler tamamen gerçek!

Hayvanlar bizim en iyi dostlarımız. Hiç konuşmadan sadece bakışlarımızdan, hislerimizden bizi anlayan; mutlu eden canlılar. Bizler de onların en iyi arkadaşları olmak için elimizden geleni yapıyoruz elbette. Bazen de süsleyip püslüyoruz onları; aynı evlatlarımız gibi. Bu yazıda sizler için birbirinden sevimli köpekler derledik. Kimi büyük kimi küçük, bazısı bembeyaz bazıları ise alacalı. Hepsinin ortak özelliği ise; çiçeklerden taçları…

En iyi arkadaşlarımız, patili sadık dostlarımız köpeklerin birbirinden güzel çiçeklerle oluşturulan taçlarla verdiği içinizi ısıtan görüntülere hazır mısınız?

1 – Şakayık Güzeli

çiçek taç takan köpekler
Görsel Kaynak: Pinterest

Bu göz kırpan minik halinden oldukça memnun görünüyor. Şu gülümsemeye bakar mısınız ama ya!!!

2 – Gül Güzeli Golden Bebeği

çiçek taç takan köpekler 3
Görsel Kaynak: Acute Designs

Golden sevgisi bir başka. Bizi öylesine sevip sahipleniyor ki bu köpekler, bazen bunu hak edecek ne yaptım diye düşünmeden edemiyor insan. Bu Golden bebeğimiz de sarı ve somon rengi güllerden yapılmış tacı ile kameralara poz vermiş.

3 – Hünkarım Çok Yaşa!

çiçek taç takan köpekler
Görsel Kaynak: Daily Dog Tag

Bu şirin dostumuz şse tacı da tahtı da bırakmak istemeyenlerden. Evin en sevilen üyesi olduğundan hiç kuşkumuz yok. Tez mama getirileee, tüylerim taranaaa!

4 – Prenses Minnoş Burun

çiçek taç takan köpekler
Görsel Kaynak: Slutty Raver Costumes

Asil prensesimiz sakin bakışlarından onun ne kadar soylu bir köpek olduğunu anlayabiliyoruz. Kendisi sakin bir mizaca sahip leydi. Kır çiçeklerinden oluşan tacı da bize gösteriyor ki kendisi bir bahçe leydisi.

5 – Karahindiba En ŞEVGİĞİMM

çiçek taç takan köpekler
Görsel Kaynak: Cosmopolitan

O uzaklara bakan, başına karahindibalardan taç yapan; Buz Devri’ndeki Sit’i bize anımsatan köpekcik de kimdir? Kendisi için oldukça büyük bir taç tercih eden bu köpek yine son derece sevimli.

6 – Yandan Bakan Yürek Yakan

çiçek taç takan köpekler
Görsel Kaynak: Pinterest

Masum bakışları ile bize cilve yapan bu köpüş ise yapay çiçekleri tercih etmiş. Artık kendi seçimi mi bilemeyiz ama pek yakıştığı konusunda hemfikir olduğumuzu varsayıyorum. Tüylerinin rengi ile uyum içerisindeki çiçeklerinden ötürü adeta bir moda ikonu!

7- Mazeretim Var Asabiyim Ben

çiçek taç takan köpekler
Görsel Kaynak: Wear Wag Repeat

Labrador Retriever cinsi olan bu tatlı arkadaşımız her ne kadar çatık kaşların altından baksa da aslında çok sevimli bir kuçu. Çiçekli taçlarını da kendisine pek bir yakıştırdık. Koyu renkli tüyleri ile ortaya çıkan pembe çiçekler de bir o kadar göz alıcı doğrusu. Kendisine 10 üzerinden 100 puan veriyoruz 🙂

8 – Yalnızca Taç Yetmez, Bileklik de İsterim

köpekler ve çiçekler
Görsel Kaynak: We Are All Stardust

Bu arkadaşımız sanıyoruz ki manken. Tacını boynuna asmış ve eline ay patisine bir buket çiçek almış. Tam bir gelin, tam bir hanım efendi değil mi ama?

Bonus:

çiçekli taçlı kedicik
Görsel Kaynak: suddenly cat

Elbette kedisiz olmaz. Bu sevimli kediciğimiz de tacını bir kral, kraliçe edasıyla taşımış; gururla sergilemiş adeta.

İlk Bakışta Tedirginlik Yaratan İlginç Çiçekler

Çiçekler korkutucu olur mu? Bazıları gerçekten olabilir…

Çiçekler her zaman güzel görünümlü, mis kokulu ve neşe verici mi olur sizce? Bu çiçekler karşılaşana kadar bizim düşüncemiz buydu en azından. Ancak bu örnekleri gördükten sonra fikirlerimizi değiştirmek zorunda kaldık. Bazı çiçekler hiç de düşünüldüğü gibi değilmiş arkadaşlar… Gelin bu çiçekleri sizlere biraz tanıtalım.

aslan ağzı
Görsel Kaynak: Wait, Wow!

Balık ağzı, aslan ağzı gibi isimler taktığımız bu çiçek kuruduğunda oldukça ürkütücü bir hale bürünüyor. Mazallah karanlıkta görsek inceden bir korkma gelebilir. Hele ki tam olarak kuruduğunda…

kuru kafa çiçeği
Görsel Kaynak: Wait, Wow!

Dalında kurmuş halde gördüğünüz bu çiçekleri ilk gördüğünüz anda evet bu bir çiçektir diyebilir misiniz? Eğer çiçek camiasına çok uzak değilseniz belki, ancak birçok kişi için bunlar dalında duran mini kurukafalar. Resmen dehşet!

kanlı çiçek
Görsel Kaynak: Mashable

Kanayan mantar olarak bilinen bu bitkiden gerçek anlamda kanlar fışkırmıyor tabii ki ya da kimse üzerine reçel dökmemiş. “Şeytanın dişi” gibi bir başka ürkütücü adın daha layık bulunduğu bu bitkinin sıvıları eminiz ki ona güzel bir isim verilmemesi için elinden geleni yapmıştır.

ürkütücü çiçekler
Görsel Kaynak: Vegetable Gardener

Buna ne dersiniz? Yarasa suratına benzer çiçekleri olan bu arkadaşımız elbette bir tür orkide. Aslında kırmızı renkli çiçekleri ve bildiğimiz orkideden farklı olan yapısı ile oldukça güzel bir çiçek olabilecekken, bu ilginç mizacı kendisini bu zevkten alıkoymuş olsa gerek.

korkutucu orkideler
Görsel Kaynak: Pinterest

Bu sinirli bakan çiçeğimiz de bir orkide modeli. Kendisi daha ziyade sinirli bir maymunu andırıyor. Sarı renkli bölmeleri ona korkutucu bir imaj çizen gözleri ve iç kısmında sarkan kanallar da ağız çevresini oluşturuyor.

ilginç çiçekler
Görsel Kaynak: Giving Mirth

Ah ne çektik şu kurukafalardan. Bu sefer de kurumuş bir gülün içerisinde belirivermiş. Ancak bu bir istisna, merak etmeyin hala bu tarzda bir gül çeşidine rastlanmadı. Biraz güneşle solan renkler biraz da bakış açısı ile bu hale gelmiş.

korkutucu çiçekler
Görsel Kaynak: orquídeas sem segredos

Adeta kundağındaki bir bebeği andıran bu orkide çeşidinin ise adı ise Anguloa Uniflora Orchid olarak geçiyor. Uzun ve koyu renkli sert yaprakların arasında tutunan orkide çiçeklerinin tam ortasındaki bu bebek figürü elbette görenler için biraz ürkütücü gelebilir.

ilginç çiçek türleri
Görsel Kaynak: Moitac

İçerisinden fışkıran tohumları olan bu çiçeğe de kimileri yarasa çiçeği demeyi etmiş. Sanki her biri tavana ayakları ile tutunmuş yarasalara benzeyen parçaları ile ilgileri üzerine çeken bu çiçeği elbette ki evlerimizde sıklıkla görmediğimizden bize garip geliyor.

Hydnora-africana
Görsel Kaynak: Unbelievable Facts

Hydnora Africana olarak adlandırılan bu çiçeğin görünümü kadar kokusunun da korkunç olduğu söyleniyor. Yere çok yakın yetişen dev çiçekler sanki ortadan ikiye yarılmış bir canlıya benzediğinden olsa gerek bahçelerimizde sıklıkla yer alan bir bitki değil. Çöllerde yetişen bu bitki şaşırmayacağınız üzere böceklerle besleniyor. Yani olur da bir çöl ziyaretinde rastlarsanız sakın da dokunmaya çalışmayın.

Sizin bildiğiniz ürkütücü çiçek çeşitleri var mı? Bizimle bildiğiniz çiçeklerin adlarını paylaşmayı unutmayın, hemen listemize ekleyelim!

Görenleri Kıskandıran Dev Çiçek Buketleri

Sosyal medya çıktı romantizm seviye atladı! Beyler gün be gün çıtayı yukarı çeken jestlerini yaparken, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar da like’lar ile kendini öne çıkarıyor.

Evet, sevdiğine çiçek almak çok romantik, duygu dolu ve güzel bir şeydir. Orası kesin. Ancak bunu sürekli başkaları ile paylaşmak istemsiz de olsa bir rekabete yol açtı. Bir çiçek bir böcek ne kadar rekabete girebilir ki diye düşünenleriniz varsa şimdiden uyarılım. Bu gönderideki örnekler sizi haksız çıkarabilir nitelikte.

şımartan buketler
Görsel Kaynak: wisgoon

İlk örneğimiz kocaman çiçeğin altından yüzü bile görünmeyen bu hanım kızımız. Kıpkırmızı güllerin mis kokusuna kendini hapsetmiş olsa gerek, yüzünü seçemiyoruz.

büyük çiçek buketleri
Görsel Kaynak: Daily Mail

Burada da sevdiği kadına ellerinde çiçekler kapında sırılsıklam demeye giden biri ile karşılaşıyoruz. Sırılsıklam olmamak elde değil çünkü zavallı arkadaşımız ağır vazo altında o kadar ezilmiş ki kan revan içerisinde bir sipariş teslimi gibi duruyor.

dev kırmızı güller
Görsel Kaynak: Twitter

Kırmızı güllere kırmızı sabahlık kombinesi pek bir hoş olmuş. Acaba saten gecelikler yerine polar pijama giyiyoruz diye mi bu çiçekler bize gelmiyor kızlar?

buyuk buketler
Görsel Kaynak: Hesed

Bu hanım kızımız da belli ki çiçeği kaldıramıyor, öylesine ağır. En iyisi güzelce yıkayıp gül reçeli yapsın, yazı çöpe gitmesin yani çiçekler.

kırmızı buketler
Görsel Kaynak: We Heart It

Yine bir sabahlıklı çiçek uyanması. Hanımefendi öyle şaşırmış ki fotoğrafta hala ağzı açık. İçeri çiçekler taşınırken uyanmadı ya da fotoğraf  o şaşırır şaşırmaz çekildi galiba. Hayır canım ne kıskanması, sadece yorumluyoruz burada…

sımartan guller
Görsel Kaynak: Esla Moda

Bu odada bulunan gül sayısı hakkında bilgisi olan var mı? Bu tatlı kızımız da sayarken şaşırmış ki bu pozu vermiş. Acaba o kadar çiçeği sonrasında evin neresine sığdıracak siz de merak ettiniz mi? Hayır arkadaşlar kıskanmıyoruz tabii ki nerden çıkardınız :))))

pembe güller
Görsel Kaynak: Pinterest

Dokunduğun yerler, geçtiğin yollar, içtiğin sular hep çiçek sevgilim demek istenmiş olsa gerek. Bu kadar büyük bir organizasyona gerek de yoktu aslında, suyun içerisine gül yaprakları da serpilebilirdi değil mi 🙂

Buraya kadarki çiçekler sizce abartılı mıydı? Kararınızı vermeden önce usulca alttaki çiçeğe bakalım o halde.

para buketi
Görsel Kaynak: Báo Mới

Evet paradan yapılmış bir dev buket var şimdi de sırada! Hem de renk renk, desen desen! Çiçek bir kadına verilebilecek en zarif hediyedir. Buketinin büyüklüğünün aslında hiçbir önemi yoktur. Kimi zaman bir kucak dolusu papatya, kimi zaman da bir lale yumuşatır kalpleri, ısıtır ve bir araya getirir. Bazen bir buket kır çiçeği bir oda dolusu çiçeğe denktir. Çiçek başlı başına abartılan bir mutluluk verir, bunu başarmak için gerçekten abartmaya gerek yoktur. Hele ki paralar ile yapılmış bir buket ne romantizm ne de zarafet içerir.

Kışı Rengarenk Geçirmenizi Sağlayacak Kışın Çiçek Açan 10 Bitki

Rengarenk çiçekler yılın her mevsimi ruhumuza neşe katar. Ancak genellikle bahar ve yaz aylarında gösterirler kendilerini. Bu yazıda sizler için kış aylarında açan rengarenk 10 çiçeği derledik!

Çiçekler hayatımızın o kadar içindedir, enerjileri öyle gerçektir ki; yolda geçerken burnumuza gelen bir papatya kokusu, baharın iliklerimize işlettiği ıhlamur kokusu, masamızda çiçeklendiğini gördüğümüz küçük kaktüsün neşesi, hepsi bize hayatın enerjisini yansıtır. Daha çok sıcak havalarda karşılaştığımız rengarenk çiçekler kış aylarında bize hiç gülümsemeyecek mi diye üzülenler, bu yazımız sizler için. İşte karşınızda kış mevsiminde rengarenk çiçeklerini sergileyen nadide 10 bitki!

1- Kasımpatı

krsizantem kasımpatı
Görsel Kaynak: Home Improvement Base

Papatyagiller familyasından olan Kasımpatı, krizantem adı ile de bilinir. Rengarenk çiçeklerini sergilemek için yaz mevsimini beklemeyen krizantem, kasım ayında sevenlerine kavuşur.

2- Şebboy

şebboy
Görsel Kaynak: Sevimli Ev

Zariflik için bir başka kelime daha düşünecek olsak Şebboy bizim için iddialı bir aday olabilirdi. Renk tonu, güzelliği, kokusu, her şeyi ile görenleri kendine aşık edebilen bir çiçek şebboy. Tem muz sonunda ekilen tohumları ilk ürünlerini kış aylarında vermeye başlar. Çok soğuklardan hoşalanmayan şebboy, don olmayan yerlerde kışın da güzelliğini sergileyebilir.

3- Helleborus

helleborus
Görsel Kaynak: World of Flowering Plants

Düğün çiçeğigiller familyasından gelen bir çiçek Helleborus. Ülkemizde de doğal olarak yetişen iki çeşidi vardır. Çiçeklerinin tonları genellikle kırmızı, bordo ve pembe tonludur.

4- Aslanağzı

aslanağzı
Görsel Kaynak: promoleader

Aslanağzı çiçeği ile çocukken oynamamış olan var mıdır acaba? Düşük bir ihtimal belki. Bahçelerin vazgeçilmezi, ilginç şekli ile bol çiçekli yapısı ile kışa çok yakışan bir çiçek!

5- Çuha Çiçeği

çuha çiçeği
Görsel Kaynak: GramUnion

Çuhaçiçeğigiller familyasından gelen Çuha Çiçeği sarı, kırmızı, mor, pembe gibi bir çok renkte olabilir. Eylül – ekim arasında dikimi yapıldığında kış ortasında açarak yaz başına kadar çiçeklerini koruyabilir.

6- İris

iris çiçeği
Görsel Kaynak: Zoom Me

Çok yıllık bir bitki olan iris güzel kokusu ile bilir. Ancak bunun yanında rengarenk çiçeklerinin tonunu da görmezden gelmek olmaz. Bazı türleri kış aylarında uykuya geçer. Çok soğuk olamayan bölgelerde ve evlerde kış mevsimini de taçlandırabilir.

7- Açelya

açelya
Görsel Kaynak: Old Farmer’s Almanac

Ilıman iklimlerin güzel kızı Açelya fundagiller familyasından gelir. Pembe beyaz tonlu çiçekleri ile kışınıza eşlik etmesini istiyorsanız ona uygun bir hava sıcaklığı sağlamanız gerekir. Ne fazla sıcak ne de soğuk havalar yarar açelyaya.

8- Sümbül

sümbül
Görsel Kaynak: Wallpaper Cave

Hyacinthaceae türünden gelen sümbül çiçeği soğanlı bir bitkidir. Soğukların fazla olduğu zamanalarda korunması şarttır. Güzelliği gençlerce geç keşfedilen çiçeklerdir sümbül. Öyle ki sümbülün güzelliği keşfedilse tüm özel günlerde sevdiğine sümbül vermek ister insan. Öyle ki renkli, öyle ki mis kokulu ve büyüleyicidir sümbülün çiçekleri.

9- Amaryllis (Nergis Zambağı, Güzelhatun Çiçeği)

güzel hatun çiçeği
Görsel Kaynak: Blog Çiçek Sepeti

Anlamı gurur olan bu etkileyici çiçek sadece ev bakımı için uygundur. Bu sebeple kış mevsimlerinde size eşlik etmekte zorluk çekmez.

10- Akasya

akasya
Görsel Kaynak: Wikipedia

Farklı türlerinde farklı renkler bulunduran Akasya yaklaşık 600 türe sahiptir. Bu türlerden bazıları güzelliklerini kış aylarında saklamaktan hoşlanmazlar ve cümbüş başlar!

Kışın açan renkli çiçeklerden sizin bildikleriniz neler? Bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

Kedili Evler İçin Çiçek Yetiştirme Rehberi

Taraflar yerlerini aldı. Bir yanda uzun bıyıkları ile dikkat çeken tosun sarman, diğer yanda tüm güzelliğini sergilemeye çalışan orkideler! Bu kavganın kazananı sizce kim olacak?

Gerçekçi olmak gerekirse kediler her zaman kazanır. Bunu hepimiz çok net biliyoruz değil mi? Küçük, patili dostlarımız hayatımızın neşe kaynağı. Onlara bir kez alıştık mı, onlarsız bir hayat hayal dahi edilemiyor. Ancak evlerimizin güzel kızları bitkilerimiz ile bir derleri oldukları aşikar. Bazı kediler naif hareketleri ile saksıların yanına bile yaklaşmazken, bazı haylazlar sanki kendi kumları yokmuş gibi saksı topraklarınıza sulanır, yeşil yaprakları şapır şupur yer!

Köpekler daha akıllı ve söz dinleyen hayvanlar olduğu için onlara bitkilerinize zarar vermemeyi öğretebilirsiniz. Ancak kediniz için bu durum geçerli değil. Öğrenemeyeceğinden değil elbette. Ancak her kesinini canı istemeyebilir, biliyorsunuz. Peki bir yolu yok mu kedili evde çiçek büyütmenin? Kedimi nasıl çiçeklerimden uzak tutacağım diyenler, buraya.

1- Kedinizi oyalayabilecek alternatifler bulundurun.

oyun oynayan kedi
Görsel: Annapolis Animal Hospital

Kediler de sizin çiçeklerinize bayılmıyor arkadaşlar. Yalnızca birazcık canları sıkılıyor. Bu sebeple bitkilerinizi biraz karıştırıyor olabilirler. Bu sebeple onlara daha fazla oyuncak alarak alternatif oluşturabilirsiniz.

2- Kedi kumunuzu daha düzenli ve sık temizleyin.

saksıyı deviren kedi
Görsel: Contented Creatures

Eğer kediniz saksılarınızın içine tuvaletini yapmaya başladıysa bunun sebebi yüksek ihtimalle kumunun temiz olmamasıdır. Kediler alışkanlıkları olan hayvanlardır ve kum türlerinin bile değiştirilmesinden çoğu zaman memnun olmazlar. Eğer kendi kumunu bırakıp bitkilerinize musallat olduysa bunun sebebi yüksek ihtimalle kum kirliliği veya değişikliğidir.

3- Zararsız, pet kovucu spreyleri deneyin.

rahatsız kedi
Görsel: pets for home

Kedilere zararlı olmayan, sadece sevmedikleri kokular yayan spreyler var. Veterinize danışarak bir tanesini satın alın ve bitkilerinize sıkın. ASLA KEDİNİZİN ÜZERİNE SIKMAYIN. Kediler zamanla bu konuyu çiçeklerinizle özdeşleştirecek ve onlara yaklaşmayacaktır.

4- Saksı kafeslerini deneyin.

çiçek kafesi
Görsel kaynak: Amazon

Sevimli kediciğinizin minik patilerini sokarak bitkinize ulaşmasını engelleyecek bir diğer yöntem ise teller. Tabii ki kedilerimizi değil, bitkilerimizi koyuyoruz kafese arkadaşlar 🙂

5- Saksılarınızı bant ile kaplayın.

saksıda uyuyan kedi
Görsel Kaynak: cutest paw

Saksılarının etrafına boylu boyunca bant kaplayın. Koli bandı gibi kalın formda bantları ters çekilde yerleştirin. Böylece kediniz yaklaştığı zaman tüyleri yapışacak ve bu durumdan hoşlanmayacaktır.

6- Kedilerin sevmedikleri bitkileri yetiştirmeyi tercih edin.

sevimli kedicik bitkileri yiyor
Görsel Kaynak: learning with experts

Biliyorsunuz ki onlar birer asilzade. Her bitkiyi yemeye çalışacaklar diye bir kaide yok. Kedilerin pek hoşlanmadığı bitkiler de bulunuyor. Sardunya, kadife çiçeği (marigolds), petunya, lavanta çiçeği ve yaprak güzeli dibi bitkileri yetiştirerek kedinizin ilgi alanı dışında bir tercih yapabilirsiniz. (Kaynak: Blog.CicekSepeti.com)

7- Kedi otu yetiştirin.

ot yiyen kedi
Görsel Kaynak: Instruct ables

8- Çiçeklerinizi kedilerinizin kolay ulaşabileceği yerlerde bulundurmayın.

duvarda saksılar
Görsel Kaynak: Growing Spaces

Artık bunlar da size yardımcı olmuyorsa çiçeklerinizin yerini değiştirmeyi deneyin. Eğer balkonda bakabileceğiniz tarz bitkileriniz varsa balkona taşıyın. Ama ben salonumda olsunlar istiyorum diyorsanız yerden yüksekte, mümkünse duvarda bulundurun. Kedilerinizin zıplayarak ulaşamayacakları bir yerde olursa çiçekleriniz zarar görmeyecektir.

 

Sevgililer Gününde Verilebilecek En Güzel 10 Hediye

Aşka sevgiye ne mümkündür doymak, onunla ağlar onunla güleriz. Dünya bir başka güzeldir aşıkken. Tüm çiçekler renklerini daha da bir canlı gösterir, gökyüzü masmavi olur sanki…

Aşkı doyasıya yaşayanlar ve yaşatanların en önemli günlerinden biridir Sevgililer Günü. Aşkını Sevgililer Günü hediyesi ile taçlandıranlara ve sevdiğini mutlu edenlere birbirinden güzel 10 hediye önerisi derledik;

1- Aşkınızın ve anılarınızın fotoğraflarından oluşan size özel bardak altlıkları.

kişiye-özel-bardak-altlıkları

Kullandığınız her an o günleri anıp gülümseyeceğiniz bir hediye seçeneği…

2- Dans Kursu üyeliği, hem de ikinize birden!

dans-kursu

Sizi hiç ikna edemeyeceğiniz sanıyordu evet, işin sürprizi de burada saklı 🙂

3- Kalbinizin sahibi ile birlikte paylaşacağınız sevgili saati.

sevgili-saati

Zaten zaman onsuz akmıyor değil mi?

4- Muhtemelen yağmurlu geçecek bu romantik güne özel kalpli şemsiye.

kalpli-semsiye

Romantizmi zirvede yaşamak da bu olsa gerek.

5- Taktıkça sizi hatırlayacağı şık bir yüzük.

sevgililer-günü-hediyesi-yuzuk

Şık ve romantik bir takı ile onu çok mutlu edebilir, durup durup parmaklarına bakıp gülümsemesine şahit olabilirsiniz.

6- Romantik bir konsere bilet.

romantik-bir-konser

14 Şubat’ta şehrin her yanında birbirinden güzel aktivitelerin olması büyük şans. Sevdiğinizle romantik bir akşam geçirebilmeniz için tüm şehir hizmetinizde.

7- Sadece size özel bir gül.

askimizin-simgesi-kutuda-gul-at2808-1-1

8- Sevimli bir dost.

d5793dc05a07dc1997f088d846efb3a3

Sokaktan veya barınaktan alıp sıcak evinizi ve sevginizi paylaşacağınız bir minik dosta ömürlük yuva olmak ister misiniz? Sevdiğinize şirin bir arkadaş hediye edebilirsiniz.

9- Romantik bir yemek.

romantik-yemek

Ellerinizle hazırlayacağınız bir sofradan daha güzel hediye olabilir mi?

10- Aşkınızı anlatan lezzetli kurabiyeler.

sevgililer günü kurabiyesi

Aşkı anlatmanın lezzet dolu halini keşfedin. 

Sevgililer Günü'nde Yapılabilecek Şeyler

Sevgililer Günü’nde romantik bir seyahate çıkabilir ve 14 Şubat’ı değişik, güzel, unutulmaz anılarla dolu bir kaçamak tatile dönüştürebilirsiniz…

Hanımlar, beyler. Malum ay kapıda. Şubat… Hani şu takvimler ayın 14’ünü gösterdiğinde her tarafın kırmızı, her tarafın kalp olduğu ay. Çiftlerin de yalnız kalplerin de depresif bir ruh haline bürünmesinin kaçınılmaz olduğu Sevgililer Günü’nü içinde barındıran ay… Sevgilisi olanların, “Sevgilisi olmayanlar ne şanslı! Ne hediye alacağım ben şimdi” diye kara kara düşünürken, sevgilisi olmayanlarınsa “Ah be! Bir sevgilim olsaydı da hediyeye boğabilseydim ben de sevdiceğimi” şeklinde “tok açın halinden anlamaz” veya “davulun (da) sesi uzaktan hoş gelir” ayı. Geldi, gelecek… Dolayısıyla sevgili sahibi arkadaşlar, hediye işini, sürpriz işini son güne bırakmayın deriz. Yanarsınız!

Sevgilisi olmayan sevgili dostlar… Sizler de ufaktan çıtayı düşürüp standartlarınızı Angelina Jolie – Brad Pitt çizgisinden biraz daha aşağılara indirirseniz, 14 Şubat günü -çok affedersiniz- (Haydi “sap” demeyelim) “dal” gibi kalmazsınız ortada.

Yalnızlık meselesi çözüldüyse eğer ve çiçekler ya da bilumum hediye de hallolduysa, iş artık sürprize kalıyor. Sevgililer Günü’nde yapılabilecek şeyler neler? Inın ının ınııınnn… Duydunuz mu siz de “zırt” sesini? Hah, zurnadan çıktı işte o. Tam da oraya geldik çünkü…

Var ya, yurt dışına gidin konuyu kapatın! Değişik bir ülke, değişik bir şehir, değişik bir kültür. Paylaşacağınız çok özel anlar, anılar… El ele dolaşacağınız yeni sokaklar, birkaç yudum bir şeyler içmek için oturacağınız yeni yeni masalar, romantik bir akşam yemeğinde paylaşacağınız farklı tatlar… Değişik bir dil, değişik yüzler, değişik yerler… Harika bir Sevgililer Günü geçirirsiniz.

Peki Sevgililer Günü’nde gidilebilecek yerler nereler? Vallahi aslında bu biraz bütçeye, ama daha da çok vize durumunuza bakar. Schengen vizeniz varsa ve klişelere karşı da bir alerjiniz yoksa, tabii ki Paris’e gidebilirsiniz. Aşk şehri Paris! Ah ah, oh la la! Yok, ama, Eyfel önünde turist turist takılıp Sacré Coeur’den Paris’e tepeden bakarak romantik bir öpücük size çok sıradan geliyorsa, Danimarka’ya gidin, Kopenhag’a. Serin havada sokulursunuz birbirinize, sokak sanatçıları arasında romantik yürüyüşler yaparsınız. Kim bilir, belki Tivoli’deki göletlerde botla gezerken elinize aldığınız bir sandviçi paylaşırısınız… “Orası çok soğuktur, üşütmeyelim durduk yere” diyorsanız eğer, “Aşkımız bizi ısıtır” cümlesini kurmamış olduğunuz için sizi kınayarak, “Buyrun o zaman Dubai’ye” deriz biz de. Vize ayrı alınıyor, ama kolay. Üşümezsiniz orada…

“Romantizm dorukta ama vize yok. O zaman ne yapıyoruz” diyen kumrular için de yakınlardan Gürcistan’ı ve Sırbistan’ı önerebiliriz. Gürcistan’ın, doğası, ortamı, sevimli caddeleri ve meydanlardaki kafeleriyle bilinen Batum şehri ya da barındırdığı tarihi yerlerin yanı sıra tatmin edici bir gece hayatıyla da ilgi çeken Sırbistan’ın Belgrad kenti, vizesiz gidebileceğiniz başlıca yerler.

Bu arada, kısa bir seyahat yapacağınızı varsayarak yakınlardan örnekler verdik. Sizin zamanınız ve bütçeniz kısıtlı değilse Sevgililer Günü’nü dilerseniz 40 gün 40 gece kutlayabileceğiniz hem vizeli hem de vizesiz gidilebilecek yerler de var tabii ki. Ve o zaman seçenek de çoğalıyor. Orasını biz bilemeyiz. Sadece iyi tatiller dilemekle yetinir, “Kart atmayı unutmayın e mi” diye arkanızdan el sallarız 🙂