Yeme de yanında yat dedikleri bu olsa gerek. Bu pastaların her biri birbirinden güzel!

Üstelik mis kokulu gerçek çiçeklerle süslenmişler!
Tasarımları canlı çiçeklerle tamamlanmış, internet alemin birbirinden güzel pastalarını sizler için derledik!

1- Sadelik ve şıklık

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: The butter end

Ranunculus (Düğün Çiçeği), Anemon ve Sukulentlerden oluşan bu süsleme, sade bir pastayı hem şık hem de enerjik göstermeye yetmiş. Çiçekleri pastadan ayırdıktan sonra afiyetle yiyebilirsiniz tabii ancak görüntü o denli güzel ki, yemeye karar verebilmeniz zaman alacağa benziyor.

2-  Adeta eflatun bir peri kızı

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak:sweet empire

Peki bu eflatun tonlamalı pastaya ne demeli? Ombre kekler ve üzerindeki çiçekler ile adeta bir tablo gibi. Yapım aşamasında oldukça emek sarf edildiği kesin!

3- Zerafete merhaba

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: wedding chicks

Birbirinden şirin bu pastaları evde kolayca yapabileceğimiz izlenimine kapıldık nedense. Ancak bu kadar detaysız pastalar, ancak bu kadar güzel süslenerek yemeye kıyılamacak hale getirilebilirdi doğrusu.

4- Şimdi gelini öpebilirsiniz!

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: Pinterest

Ve karşınızda bir düğün pastası. Kendisi de çiçeklerin taç yapraklarından nasibini almış bir güzellik oluyor. Üstelik vazo içerisinde çeşitli çiçeklerle de bir araya getirildiğinde kombinasyonu mükemmel görünüyor.

5- Pembenin en leziz hali

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: apartment therapy

Güllerin güzelliği peki? Naked Cake yani çıplak pasta olarak bilinen az kremalı bu pastalar oldukça doğal bir görünüm sergiliyorlar ve son yılların en çok tercih edilen pastaları bu şekilde yapılıyor. Bu doğallığa bir de çiçekleri eklediğinizde tadından yenmez!

6- Adeta bir çiçek buketi

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: wedding trend

Pasta pasta değil adeta bir çiçek buketi! İl bakışta çok basit bir pastaymış gibi görünebilir ancak o katların bilhassa çiçek buketi ile birlikte dik durması, ayakta kalması oldukça zor sanki 🙂 Bu pastayı yemek de gerçekten cesaret ister doğrusu. Neresinden kesmeye başlayıp da yiyeceğiz yahu?

7- Her milimetrekaresi ayrı güzel

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: june bug weddings

Bu galerinin en şık ve lezzetli parçalarından biri olsa gerek. Akan çikolatasına mı vurulalım, çiçeklerin yeşil yapraklarla oluşturduğu güzel görünüme mi yoksa leziz karadutlara mı?

8- Sadelik ve lezzet

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: Pinterest

Sadeliğin ve güzelliğin aynı görselde buluşmuş hali. Yeşil yapraklar ve irili ufaklı çiçeklerle oluşturulmuş bu güzel çiçek de yemeye kıyılmakta zorlanacak türden. Ancak yenmesi diğer örneklere nazaran biraz daha kolay sanki.

9- Gerçek mi yoksa değil mi?

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: this is cake

Ve bir sanat abidesine bakıyorsunuz. Biz açıkçası çok anlayamadık. Bu pasta üzerindeki çiçekler gerçek mi yoksa kremamı. Acaba şeker mi? Sizce ne olabilir?

10- Misss kokulu cupcakeler

canlı çiçeklerle pasta
Görsel Kaynak: wedding wire

Her zaman yaş pastalara olacak değil ya, çiçekler bu sefer de cupcakelere konuk olmuşlar. Krema üzerinde nazlı nazlı süzülüyorlar. Oldukça şık ikramlar olarak sunulabilecek bu cupcakelere tüm havasını veren de elbette canlı çiçekleri.

Her biri birbirinden özel 10 pasta tasarımını sizler için sıraladık, bu tarzda daha fazla yazı okumak istiyorsanız bizi takip etmeyi unutmayın!

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required