Çiçeklerin ışık ile dans ettiği, canlı çiçekler ile oluşturulmuş avizeleri sizler için derledik.

Eski avizelerden, tahta meyve kasalarından, deney tüplerinden ve daha nicelerinden yaralanılarak yapılan ilginç avize modellerine bakmak ister misiniz? En ilgi çekici modelleri bu yazıda sizler için derledik!

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: charm events

Küre bir platform içerisine yerleştirilmiş canlı çiçeklerle hazırlanan bu avize gerçekten harika. Özellikle bahçe dekorasyonu için tercih edilebilecek bu avizelerde yapay çiçekler de kullanılabilir elbette. Uzun sır şeklinde yeşil yapraklar ve açık renkli iri çiçekler ile hazırlanan bu avize içerisine yerleştirilecek tek bir ampul ile şimdiye kadar gördüğünüz en havalı avizeye sahip olabilirsiniz.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Polish Designer

Deney tüpleri ile oluşturulan bu çalışmaya ne demeli peki? Her deney tüpünün altına bir parça su ilave edip tek tek çiçekler yerleştirilmiş ve bu tüpler üst kısımlarından bir halkaya sabitlenmiş. Minik led ışıklarla bu tasarımı tamamladığınızı düşünsenize… Kış bahçeleri için vazgeçilmez bir avize olacağına şüphe yok.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Haus mobel

Özellikle davetlerde, düğünlerde ve şık restoranlarda karşınıza çıkabilecek bu avizeler bazen bambaşka detaylarla tamamlanır. Mesela kuş kafesleri, ferforje süslemeler ve daha niceleri…

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Creative Maxx Ideas

Çiçeklerle süslenmiş şu masanın tam tepesinde duran avizeye bakın. Sarmaşık yapıdaki yeşil yapraklar ve pembe tonlu irili ufaklı  çiçekler ile hazırlanan bu avize altında yenen yemek kim bilir ne kadar mis kokuludur.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Happy Wedding Life

Sarkan çiçek formları avizelerde oldukça popüler. Bu süslemeler genelde sıra halde dizilmiş ince yapraklı yeşil bitkilerle sağlanıyor. Ancak bu örnekte laleler tercih edilmiş. Baş aşağı duran laleler yaklaşık 1 hafta kadar canlılığını koruyarak avizenize renk katabilir. Lalelerin üzerleri de güllerle süslenerek kalın mumlar ile avize tamamlanmış. Canlı ve yaş çiçeklerin kullanımı sayesinde yangın riski de önlenmiş. Elbette bu avizeleri mum görünümlü lambalar ve yapay çiçekler ile de tamamlamak mümkün.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Flair online

Bu örnekte ise pembe karanfiller kullanılmış. Yeşil yaprakların üzerinde öbek halde karanfiller yer bulmuş ve aşağı doğru sarkan kısımlarda ip üzerine karanfil başları geçirilmiş. Romantik bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: robert arnold

Daha az çiçek ve yaprak kullanılarak oluşturulan bu tasarımda ise dallarla bir çember oluşturulmuş. Minik kavanozlar içerisine yerleştirilen tealight mumlar ile de tasarım tamamlanmış.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Five prime

Klasik bir avizeniz var ve artık onu değiştirmek mi istiyorsunuz? Birkaç küçük tasarım ile onun üzerine vazolar ekleyin. Ardından içerisine çiçekler yerleştirin. Yepyeni bir avizeniz oldu bile!

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Brides

İp üzerine geçirilmiş çiçekler ve yeşil yapraklar, tahta bir kasa etrafında sabitlenmiş. Süslenen kasa kır düğünlerinde ve açık alan tasarımlarında sıklıkla tercih edilebilir türden.

Canlı çiçeklerden avizeler
Görsel Kaynak: Png tree

Son olarak da saksıların geçebileceği şekilde tasarlanmış bu avizelere bakalım. Metal avizelerin altlarındaki halkalara saksılar geçirebiliyorsunuz. Böylece hem kapalı alan çiçekleriniz ışık alıyor hem de oldukça şık bir avizeniz oluyor.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required