Sosyal medya çıktı romantizm seviye atladı! Beyler gün be gün çıtayı yukarı çeken jestlerini yaparken, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlar da like’lar ile kendini öne çıkarıyor.

Evet, sevdiğine çiçek almak çok romantik, duygu dolu ve güzel bir şeydir. Orası kesin. Ancak bunu sürekli başkaları ile paylaşmak istemsiz de olsa bir rekabete yol açtı. Bir çiçek bir böcek ne kadar rekabete girebilir ki diye düşünenleriniz varsa şimdiden uyarılım. Bu gönderideki örnekler sizi haksız çıkarabilir nitelikte.

şımartan buketler
Görsel Kaynak: wisgoon

İlk örneğimiz kocaman çiçeğin altından yüzü bile görünmeyen bu hanım kızımız. Kıpkırmızı güllerin mis kokusuna kendini hapsetmiş olsa gerek, yüzünü seçemiyoruz.

büyük çiçek buketleri
Görsel Kaynak: Daily Mail

Burada da sevdiği kadına ellerinde çiçekler kapında sırılsıklam demeye giden biri ile karşılaşıyoruz. Sırılsıklam olmamak elde değil çünkü zavallı arkadaşımız ağır vazo altında o kadar ezilmiş ki kan revan içerisinde bir sipariş teslimi gibi duruyor.

dev kırmızı güller
Görsel Kaynak: Twitter

Kırmızı güllere kırmızı sabahlık kombinesi pek bir hoş olmuş. Acaba saten gecelikler yerine polar pijama giyiyoruz diye mi bu çiçekler bize gelmiyor kızlar?

buyuk buketler
Görsel Kaynak: Hesed

Bu hanım kızımız da belli ki çiçeği kaldıramıyor, öylesine ağır. En iyisi güzelce yıkayıp gül reçeli yapsın, yazı çöpe gitmesin yani çiçekler.

kırmızı buketler
Görsel Kaynak: We Heart It

Yine bir sabahlıklı çiçek uyanması. Hanımefendi öyle şaşırmış ki fotoğrafta hala ağzı açık. İçeri çiçekler taşınırken uyanmadı ya da fotoğraf  o şaşırır şaşırmaz çekildi galiba. Hayır canım ne kıskanması, sadece yorumluyoruz burada…

sımartan guller
Görsel Kaynak: Esla Moda

Bu odada bulunan gül sayısı hakkında bilgisi olan var mı? Bu tatlı kızımız da sayarken şaşırmış ki bu pozu vermiş. Acaba o kadar çiçeği sonrasında evin neresine sığdıracak siz de merak ettiniz mi? Hayır arkadaşlar kıskanmıyoruz tabii ki nerden çıkardınız :))))

pembe güller
Görsel Kaynak: Pinterest

Dokunduğun yerler, geçtiğin yollar, içtiğin sular hep çiçek sevgilim demek istenmiş olsa gerek. Bu kadar büyük bir organizasyona gerek de yoktu aslında, suyun içerisine gül yaprakları da serpilebilirdi değil mi 🙂

Buraya kadarki çiçekler sizce abartılı mıydı? Kararınızı vermeden önce usulca alttaki çiçeğe bakalım o halde.

para buketi
Görsel Kaynak: Báo Mới

Evet paradan yapılmış bir dev buket var şimdi de sırada! Hem de renk renk, desen desen! Çiçek bir kadına verilebilecek en zarif hediyedir. Buketinin büyüklüğünün aslında hiçbir önemi yoktur. Kimi zaman bir kucak dolusu papatya, kimi zaman da bir lale yumuşatır kalpleri, ısıtır ve bir araya getirir. Bazen bir buket kır çiçeği bir oda dolusu çiçeğe denktir. Çiçek başlı başına abartılan bir mutluluk verir, bunu başarmak için gerçekten abartmaya gerek yoktur. Hele ki paralar ile yapılmış bir buket ne romantizm ne de zarafet içerir.

(1) Comment

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required