İlginç ve eğlenceli isimler her zaman dikkat çekici olmuştur. Çevremizde, arkadaşlarımızın arasında ilginç isimlere sahip olanlar genelde bir eğlence kaynağı olmuştur. İsim verme konusunda yaratıcılığa sahip olan insanlar, söz konusu çiçekler olunca da yine aynı yaratıcılığı konuşturmuşlar. İşte sizin için araştırdığımız en ilginç çiçek isimleri.

Yediveren: Tarihi güller arasında yer alan bu gül çeşidi genelde pembe ve kırmızı renklerde çiçek açıyor. Çalı gülü olarak yetiştirilen Yediveren maksimum olarak 1-1,5 metre boylarında yetiştirilir. Yediveren gülleri dillere destan olmuş kokusuyla ünlüdür. İlk olarak 1839 yılında Fransa’da görüldüğü söyleniyor.

Çiçek İsimleri
Çiçek İsimleri

Devetabanı: Çiçek isimleri arasında en ilginç isimlerden birine sahip olan Devetabanı, Türkiye’de cumhuriyet döneminin ilk zamanlarda en çok rastlanan süs bitkilerinden biriydi. İlk yerli sinema filmlerine Devetabanını görmek mümkün. Devetabanı 80’li yıllardan sonra artık ülkemizde yetişmiyor.

Devetabanı
Devetabanı

Cam Güzeli: Cam Güzeli ismini sizinde tahmin edebileceğiniz gibi pencerelerin önünde en çok yer alan çiçek olmasından dolayı almıştır. Genelde kırmızı, pembe, mor ve somon renklerinde çiçek açan cam güzeli, Afrika kökenli bir bitkidir ve yaklaşık olarak 500’e yakın türü vardır.

Cam Güzeli
Cam Güzeli

Ebegümeci: Kendi kendine yetişen bir bitki türü olan Ebegümecini yaprakları sofralarımızda sebze olarak kullanıyor. Aynı zamanda yapraklarından şifalı çay da yapılan Ebegümeci çiçek isimleri arasında en ilginçlerinden biri.

Ebegümeci
Ebegümeci

Aşk Merdiveni: Aşka ulaşmak için basamaklarını çıkmanız gerekmeyen Aşk Merdiveni genelde daha çok iş yerleri ve ofislerde kullanılan bir süs bitkisi. Çiçeksiz bitkilerden olan Aşk Merdiveni asla çiçek açmaz ve tohum vermez.

Aşk Merdiveni
Aşk Merdiveni

Aslanağzı: Susuzluğa uzun süre dayanmasıyla bilinen Aslanağzı daha çok bahçelerde kullanılan bir süs bitkisi. İlginç çiçek isimleri arasında yer alan Aslanağzı ismini her biri çiçeğinin büyük ağızlı bir kafaya benzemesinden alır. Çiçeklenme zamanı genelde ilkbaharda başlar ve yaz sonuna kadar sürer.

Aslan Ağzı
Aslan Ağzı

Kahkaha Çiçeği: Gündüz Safası ismiyle de bilinen Kahkaha Çiçeği sizi gülmekten kırmasa da renkli bir çiçek. Yaklaşık 1 metreye kadar uzayan kahkaha çiçeğinin 250 farklı türü bulunuyor.

Kahkaha Çiçeği
Kahkaha Çiçeği

Birbirinden eğlenceli ve ilginç isimlere sahip çiçekleri sizlere paylaştık. Sevdiklerinize online çiçek göndermek için aklınıza ilk adres ÇiçekSepeti olur.

(1) Comment

Comments are closed.