Sevgilinize söyleyeceğiniz güzel sözlerin unutulmamasını istiyorsanız, kalıcı olması için O’na kağıtlarda notlar verebilirsiniz. Notlarınızı nasıl oluşturabilirsiniz, gelin beraber bakalım…

Sevgilinize fısıldadığınız hoş sözler, en sevdiğiniz şarkının sözleri ya da birlikte izlenilen ilk filmden bir replik. O’na ne söyleyeceğinizi, yine en iyi siz bilirsiniz. Tabi ki biraz yardım almanızdan zarar gelmez. Sevgililer Günü için alacağınız hediyenin içine bir not koyabilirsiniz ya da birlikte yiyeceğiniz yemekte, servisten önce tabağında bulacağı küçük bir not ile O’na sevginizi kelimelerle gösterebilirsiniz. Belki bir sabah yastığının altına, kahve kupasının üstüne, ofiste sürekli kullandığı not defterinin bir sayfasına küçük notlar yazıp bırakabilirsiniz.

Belki de Sevgililer Günü’ne özel olarak O’nu bir hikayenin kahramanı yapıp hikayeyi küçük küçük kağıtlara yazarak paylaştırabilir, evin her köşesine bir notu gizleyerek sonunda sevgilinizin hikayenin bütününü okumasını sağlayabilirsiniz. Hikaye illa ki bildiğimiz bir hikaye ya da masal olmayabilir. İkinizi anlatan özel bir konudan da yola çıkarak kendi hikayenizi yazabilirsiniz. Bu sürpriz sevgilinizin hoşuna gidecek. Son kağıdı bulduğunda O’nu dışarıya davet edebilir ya da O’na aldığınız küçük hediyeyi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Kağıtlara yazdığınız farklı şarkılardan birer cümlelik sözlerle kendi şarkınızı ya da hikayenizi oluşturabilirsiniz. Sevgilinizin işiyle bağlantılar kurabilirsiniz. Belki de kağıtları sıralı değil de karışık bir şekilde bulmasını sağlayarak O’nu bir bilmecenin içine çekebilirsiniz. Notlarınızı şiirlerle besleyebilirseniz sevgilinize hem mutlu hem de romantik anlar hediye etmiş olursunuz. Belki bir Can Yücel ya da Cemal Süreyya şiiriyle O’nun gözlerinde ışıltıya sebep olursunuz. O zaman birkaç dize ile sizin için Sevgililer Günü notları olabilecek sözler paylaşalım:

“Uzaktan seviyorum seni… Kokunu alamadan, boynuna sarılamadan, yüzüne dokunamadan… Sadece seviyorum.” Cemal Süreya

“Hani derIer ya ben sensiz yaşayamam, diye. İşte ben onIardan değiIim, ben sensiz de yaşarım; ama seninIe bir başka yaşarım.” Nazım Hikmet

”Ben aşk nedir bilmem eski kafalıyım.
Bir seni bilirim, bir de adın geçince sıkışan kalbimi!…” Attila İlhan

Sizin sevginizi en iyi ifade eden dizeler hangisi siz karar verin. Böyle şairlerin böyle dizeleri ile hangi sevgili aşka düşmez ki! Siz de sevgilinize küçük notlarınızı hazırlamaya bir an önce başlayın.