burçlara çiçekler

Herkes kendi ya da sevdiği insanların burçları ile ilgili ufak tefek bilgilere sahiptir. Çoğu insan burçlar ile ilgili özellikleri, beğenileri ve hatta sevilmeyenleri bilirken, çok az sayıda kişi burçlara özgü çiçekler olduğunu bilir. 

Evet, yanlış duymadınız her burcun bir çiçeği var.

Astrolojiye ilgi duyanlar için önemli olan bu bilgiden sonra, hem burcunuzun çiçeğini öğrenmek hem de sevdiklerinize burçlarına göre çiçek göndermek isterseniz, aşağıda sizin için burçlara göre çiçekleri listeledik.

Koç Burcu Çiçeği (21 Mart – 20 Nisan)

Zodyaktaki ilk işaret olan Koç, yeni bir şeyin başlangıcını ifade eder. Hanımeli ilkbaharda en erken açan çiçek olduğu için, yeniden doğuş anlamına gelir ve yeni deneyimlerle çok alakalı olan Koç burçlarının çiçeğidir.

Boğa Burcu Çiçeği (21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğa burcunda doğan insanlar, güçlü, merhametli ve sevgi doludur. Haşhaş çiçeğine benzer şekilde, özellikle tutku duydukları konularda pozitiflik yayarlar.

İkizler Burcu Çiçeği (22 Mayıs – 21 Haziran)

Lavantanın enerjik ve coşkulu görünümü İkizler’in sosyal ve enerjik doğasıyla mükemmel uyum sağlar. Hayatınızdaki eşsiz İkizler için mükemmel bir hediye olacaktır.

Yengeç Burcu Çiçeği (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeçler son derece yaratıcı ve duygusal olarak bilinir. Zaman zaman maceracı olsalar da, bildiklerine bağlı kalmanın rahatlığını yaşamayı daha çok severler. Yengeç burcu olan insanların hassas doğası gibi, beyaz güller de zarif ve incedir. Ayrıca herkes tarafından da çok sevilir.

Aslan Burcu Çiçeği (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burçları karşılaştıkları herkesin yüzüne gülümseme getiren mutlu tavırlarıyla bilinir.  Çiçeklerinin de onlar kadar “neşeli” olması doğaldır!

Başak Burcu Çiçeği (23 Ağustos – 23 Eylül)

Başak her zaman ilgi odağı olmak istemeyebilir, ancak utangaçlıklarının sizi kandırmasına izin vermeyin. Onları tanımaya başladığınızda, eğlenceyi seven bir kişilikleri olduğu ortaya çıkmaya başlar. Tıpkı zarif ve güzel düğün çiçekleri gibi…

Terazi Burcu Çiçeği (24 Eylül – 23 Ekim)

Tıpkı klasik bir gül gibi Terazi burcu olan insanlar da, tanıştıkları herkes tarafından beğenilir. Güller, barış ve sevginin sembolüdür. Bir gül sadece güzelliği değil, aynı zamanda denge ve düşünceyi de gösterir. Gül, Terazi burcunda doğan insanların özelliklerini mükemmel bir şekilde tamamlar. Teraziler, adalet konusunda tutkulu ve güçlü bir doğru, yanlış duygusuna sahiptir. Ve tıpkı güller gibi, etrafındaki insanlar tarafından çok sevilirler.

Akrep Burcu Çiçeği (24 Ekim – 22 Kasım)

Sardunyaların birçok yaprağı gibi, Akreplerin de birçok tarafı vardır ve kimsenin ne düşündüğünü tam olarak bilmesine asla izin vermez. Bir Akrep’i tanıdığınızı düşündüğünüzde, size kendilerinin tamamen beklenmedik bir yönünü göstermek için hazırdırlar.

Yay Burcu Çiçeği (23 Kasım – 21 Aralık)

Bir karanfil gibi, Yay burcunda olanlar da güçlü ve güzeldir. Yay burcu aşkı ve sevgiyle bilinir, belki de Yay’ın çiçeği olan karanfilin en çok seçilen düğün çiçeklerinden biri olması bu nedenden ötürüdür.

Oğlak Burcu Çiçeği (22 Aralık – 20 Ocak)

Aşkı, sadakati ve tutkuyu ifade eden hercai menekşe Oğlak burcu ile ilişkilidir. Oğlak burcu olan insanlar kararlı, çalışkan ve hassastır. Hercai menekşe gibi Oğlak burcu da olgunlaştıkça hem fiziksel hem de mental olarak daha iyi bir hale gelir.

Kova Burcu Çiçeği (21 Ocak – 19 Şubat)

Bir Kova’nın utangaç tutumunun sizi kandırmasına izin vermeyin. Bazen sessiz olsalar da, güvendikleri arkadaş çevresinde inanılmaz derecede enerjiktirler. Ayrıca, akıllı ve problem çözücülerdir. Doğal olarak, orkide gibi güçlü ama narin görünümlü bir çiçek, bir Kova için mükemmel bir hediye olacaktır.

Balık Burcu Çiçeği (20 Şubat – 20 Mart)

Balıklar sanatsaldır. Duygularını resim ve şiir gibi hayali şekillerde gösterir. Burcun özellikleri tıpkı zambak çiçeği gibi eşsiz, güzel, zarif ve göz alıcıdır.

Her burcun çiçeğini sizler için listeledik. Artık sevdiklerinize çiçek gönderirken hediyenizi kişiselleştirebileceğiniz bir nedeniniz daha var.

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required