Çiçekler korkutucu olur mu? Bazıları gerçekten olabilir…

Çiçekler her zaman güzel görünümlü, mis kokulu ve neşe verici mi olur sizce? Bu çiçekler karşılaşana kadar bizim düşüncemiz buydu en azından. Ancak bu örnekleri gördükten sonra fikirlerimizi değiştirmek zorunda kaldık. Bazı çiçekler hiç de düşünüldüğü gibi değilmiş arkadaşlar… Gelin bu çiçekleri sizlere biraz tanıtalım.

aslan ağzı
Görsel Kaynak: Wait, Wow!

Balık ağzı, aslan ağzı gibi isimler taktığımız bu çiçek kuruduğunda oldukça ürkütücü bir hale bürünüyor. Mazallah karanlıkta görsek inceden bir korkma gelebilir. Hele ki tam olarak kuruduğunda…

kuru kafa çiçeği
Görsel Kaynak: Wait, Wow!

Dalında kurmuş halde gördüğünüz bu çiçekleri ilk gördüğünüz anda evet bu bir çiçektir diyebilir misiniz? Eğer çiçek camiasına çok uzak değilseniz belki, ancak birçok kişi için bunlar dalında duran mini kurukafalar. Resmen dehşet!

kanlı çiçek
Görsel Kaynak: Mashable

Kanayan mantar olarak bilinen bu bitkiden gerçek anlamda kanlar fışkırmıyor tabii ki ya da kimse üzerine reçel dökmemiş. “Şeytanın dişi” gibi bir başka ürkütücü adın daha layık bulunduğu bu bitkinin sıvıları eminiz ki ona güzel bir isim verilmemesi için elinden geleni yapmıştır.

ürkütücü çiçekler
Görsel Kaynak: Vegetable Gardener

Buna ne dersiniz? Yarasa suratına benzer çiçekleri olan bu arkadaşımız elbette bir tür orkide. Aslında kırmızı renkli çiçekleri ve bildiğimiz orkideden farklı olan yapısı ile oldukça güzel bir çiçek olabilecekken, bu ilginç mizacı kendisini bu zevkten alıkoymuş olsa gerek.

korkutucu orkideler
Görsel Kaynak: Pinterest

Bu sinirli bakan çiçeğimiz de bir orkide modeli. Kendisi daha ziyade sinirli bir maymunu andırıyor. Sarı renkli bölmeleri ona korkutucu bir imaj çizen gözleri ve iç kısmında sarkan kanallar da ağız çevresini oluşturuyor.

ilginç çiçekler
Görsel Kaynak: Giving Mirth

Ah ne çektik şu kurukafalardan. Bu sefer de kurumuş bir gülün içerisinde belirivermiş. Ancak bu bir istisna, merak etmeyin hala bu tarzda bir gül çeşidine rastlanmadı. Biraz güneşle solan renkler biraz da bakış açısı ile bu hale gelmiş.

korkutucu çiçekler
Görsel Kaynak: orquídeas sem segredos

Adeta kundağındaki bir bebeği andıran bu orkide çeşidinin ise adı ise Anguloa Uniflora Orchid olarak geçiyor. Uzun ve koyu renkli sert yaprakların arasında tutunan orkide çiçeklerinin tam ortasındaki bu bebek figürü elbette görenler için biraz ürkütücü gelebilir.

ilginç çiçek türleri
Görsel Kaynak: Moitac

İçerisinden fışkıran tohumları olan bu çiçeğe de kimileri yarasa çiçeği demeyi etmiş. Sanki her biri tavana ayakları ile tutunmuş yarasalara benzeyen parçaları ile ilgileri üzerine çeken bu çiçeği elbette ki evlerimizde sıklıkla görmediğimizden bize garip geliyor.

Hydnora-africana
Görsel Kaynak: Unbelievable Facts

Hydnora Africana olarak adlandırılan bu çiçeğin görünümü kadar kokusunun da korkunç olduğu söyleniyor. Yere çok yakın yetişen dev çiçekler sanki ortadan ikiye yarılmış bir canlıya benzediğinden olsa gerek bahçelerimizde sıklıkla yer alan bir bitki değil. Çöllerde yetişen bu bitki şaşırmayacağınız üzere böceklerle besleniyor. Yani olur da bir çöl ziyaretinde rastlarsanız sakın da dokunmaya çalışmayın.

Sizin bildiğiniz ürkütücü çiçek çeşitleri var mı? Bizimle bildiğiniz çiçeklerin adlarını paylaşmayı unutmayın, hemen listemize ekleyelim!

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required