Öğretmenlerimizin kalplerimizde çok özel bir yeri vardır. bu sebeple söz konusu öğretmenler günü olduğunda hepimizi bir heyecan sarar. Eğer bu yıl öğretmeninize onu çok mutlu edecek bir çiçek buket göndermeyi düşünüyorsanız yazımızı okumadan seçimizini yapmayın!

Çiçekler her zaman en güzel hediyelerdir. Her bütçeye hitap eden bu hediyeler aynı zamanda özel günler için de adeta bir sembol haline gelmiştir. Öğretmenler Günü için öğretmenlerinize veya öğretmenlik mesleğini yerine getiren sevdiklerinize bu özel günlerinde destek olabilirsiniz.

Lilyumlar

Beyaz lilyumlar
Görsel Kaynak: Old Farmer’s Almanac

Lilyumlar beyaz ve pembe renkleri ile öğretmenler için en uygun hediyelerdendir. Neden mi? Çünkü lilyumlar içerisinde hem sevgi hem de saygı mesajı barındıran çiçeklerdendir. Saf sevginin saygı ile harmanlanmış hali diyebiliriz bu çiçekler için.

Güller

güller
Görsel Kaynak: Gardenia

Güller hemen her renkte olan ve mis kokulu olan çiçeklerdendir. Bir buket gül ile öğretmen sevdiklerinizin bu özel gününe siz de renk katabilirsiniz. Farklı renk ve türlerdeki güller ile sevilen başka çiçeklerin aynı aranjmanlar içerisinde bir araya geldikleri tasarımlara da yer verebilirsiniz.

Kutuda Güller

kutuda güller
Ürüne Gitmek İçin Buraya Tıklayın!

Bu yılın en popüler tasarımlarından olan kutuda güller de öğretmenler için çok talep gören çiçeklerden. Şık kutusu içerisinde hazırlanan rengarenk kaliteli güller uzun yıllar popülaritesini koruyacağa benziyor.

Karanfiller

karanfil
Görsel Kaynak: Country Living Magazine

Temizliği, saflığı ve içtenliği temsil eden karanfiller yine öğretmenlerimiz için çok anlamlı çiçeklerden. Bizlere verdikleri emekleri için onlara sonsuz teşekkürlerimizi sunabileceğimiz bir çiçek arıyorsak, karanfiller bizim tercihimiz olabilirler.

Papatyalar

papatya
Görsel Kaynak: flower meaning

Papatyalar en çok tercih edilen kır çiçeklerindendir. Krizantemler ve papatyalar da birçok çiçek aranjmanının vazgeçilmezidir ancak tek başlarına bir buket olarak da oldukça renkli tercihler oluştururlar.

Orkideler

orkideler
Görsel Kaynak: tallahassee nurseries

Zerafeti tanımlayacak bir çiçek arıyorsak bunlar elbette orkidelerdir. Farklı renk tonlarında olan orkidelerden en sık tercih edilenleri mora kaçan pembe renkli orkideler ve beyaz orkidelerdir. Öğretmenler Günü için Çiçek arayışındaysanız, orkideleri hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Teraryumlar

teraryum
Görsel Kaynak: hermetica london

Teraryumlar bambaşka dünyalardır. Öğretmenleriniz için özel olarak hazırlanabilecek teraryumları tercih edebileceğiniz gibi farklı çiçekler bir araya getirilerek hazırlanan tasarımları da tercih edebilirsiniz.

Çeşitli Çiçeklerden Oluşturulan Çiçek Aranjmanları

çiçek aranjmanı
Görsel Kaynak: We Heart It

Çiçeklerin her rengi ve her türü öğretmenler için tercih edilebilir. Çünkü çiçekler, doğa ananın bize sunduğu en güzel hediyedir ve en kutsal görev olan öğretmenliği yerine getirenlere bu güzellikler yakışır. Siz de farklı çiçeklerle hazırlanan aranjmanları öğretmenlik görevini yerine getiren sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz.

Çiçeklerinize güzel notlar yazarak, öğretmenleriniz için sürprizinizi daha da anlamlı hale getirebilirsiniz. Öğretmenler için söylenen özlü sözleri okumak için buraya tıklayarak ilgili yazımıza gidebiliriniz.

Öğretmenler Günü kampanyalarından faydalanmak ve en güzel çiçekleri öğretmenlerinize hediye etmek için Çiçek Sepeti’ni ziyaret etmeyi unutmayın!

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required