Sevgililer Günü’nde sevgilinize, emek verip hazırladığınız anlamlı bir hediye mi vermek istiyorsunuz? Öyleyse sizin için hazırladığımız seçeneklere bir göz atın…

Sevgililer Günü, sevgililerin birbirine hoş sürprizler yaptıkları, hediyeler aldıkları ve aşklarını tazeledikleri anlamlı bir gün. Her ne kadar Sevgililer Günü‘nde sevgiliye verilen hediyeler çoğunlukla hazır ürünler olsa da, hediyesine kendi emeğini katmak isteyenler için sevgiliye el yapımı hediye verilmesi çok daha romantik ve anlamlı. Peki sevgiliye yapılabilecek hediyeler nelerdir biliyor musunuz? Sevgiliye hediye tasarlama fikirlerinden bazılarını sizin için araştırdık.

Sevgilinize Video Hazırlayın

Teknoloji ile aranız biraz iyiyse hediye olarak sevgilinize özel bir video hazırlayabilirsiniz. Bu videoyu uygun bir program yardımıyla, sizin için özel olan fotoğrafları belli bir sıraya koyarak, slayt gösterisi şeklinde hazırlayabilirsiniz. Kullanacağınız programın özelliğine göre fotoğraflara notlar ve efektler de ekleyip, arka planda ise romantik bir şarkının çalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında fotoğraflar yerine, güzel anılarınızın bulunduğu videolardan kesitler kullanarak, videoyu sevgilinizin Sevgililer Günü’nü içten bir şekilde kutladığınız özel bir bölümle bitirebilirsiniz.

İskambil Kartlarından Cep Kitabı Yapın

Sevgilinize hazırlayabileceğiniz bir diğer hediye ise bir cep kitabı. Bunun için kullanılmamış bir iskambil destesi alarak, iskambil kağıtlarının ön veya arka yüzlerini renkli yapışkanlı not kağıtlarıyla kaplayın. Daha sonra da her bir kağıda tek tek sevgilinizi neden sevdiğinizi renkli kalemler kullanarak ve süslemeler yaparak yazın. Yazma işlemi bittikten sonra tüm kağıtlara delgeç yardımıyla aynı hizada olacak şekilde kenarlarından bir veya iki delik açın ve bu deliklerden iskambil kağıtlarını bir kurdele ya da uygun spiral bir malzeme yardımıyla birbirine sabitleyin. Bu şekilde, sevgilinizi sevme nedenlerinizi yazdığınız bir cep kitabı oluşturabilirsiniz.

Sevgilinize Sürpriz Yumurta Hazırlayın

Sürpriz yumurta iki yöntemle hazırlanabilir. İlk yöntemde, içinden oyuncak çıkan herhangi markanın sürpriz yumurtalarından bir tane alın. Çok dikkatli bir şekilde yumurtanın ambalajını, orta kısımdaki birleşim yerinden ayırın. Daha sonra da çikolatayı zarar vermeden birleşim yerinden falçata yardımıyla ayırın. Yumurtanın içindeki plastik kaptaki oyuncağı çıkartın ve buraya dilerseniz romantik not yazılı bir kağıt ya da plastiğin içine sığabilecek büyüklükte yüzük veya küpe gibi bir hediye yerleştirin. Yarım yumurtaların açık kenarlarında, kaynar suda bir müddet bekletilmiş bıçağın yan yüzeylerini hafifçe gezdirdikten sonra yumurtayı birleştirin ve ambalajı yırtmadan, dikkatlice eski haline getirin.

Diğer yöntemde ise gerçek bir yumurta kullanılır. Yumurtanın altı, toplu iğne başından biraz daha büyük olacak şekilde delinir (toplu iğne kullanabilirsiniz). Yumurtanın içi bir kaseye tamamen boşaltılarak, kabuğunun tamamen kuruması beklenir. Yumurta kuruduktan sonra kağıda romantik bir not yazılarak yumurtanın içine dikkatlice sokulur. Daha sonra da yumurta istenilen renkte guaş boyalar kullanılarak boyanır ve güzel bir kutu içinde sevgiliye “Beni kır” notuyla birlikte hediye edilir.

Sevgilinize Sevgililer Günü Kartları Hazırlayın

Renkli fon kartonları kullanarak sevgilinize çok hoş Sevgililer Günü kartları hazırlayabilirsiniz. Bu kartlara fotoğraflar yapıştırabilir, güzel mesajlar yazabilir ve çeşitli şekillerle ve fiyonklarla da süsleyebilirsiniz.

Sevgilinize Şeker Kutusu Hazırlayın

Çok büyük olmayacak şekilde kapaklı karton bir kutu temin edin. Kutunun dış kısmını renkli fon kartonlarıyla kaplayın ve süsleyin. Kutunun iç kısmının tabanına ise “Sen hepsinden daha tatlısın” yazılı bir not yapıştırın ve kutuyu renkli şekerlerle doldurun. Kadınlar tatlı sürprizlere bayılırlar. Hele ki alttan çıkacak not onları mest edecektir…