sevgiliye gül buketleri

Her şeyden çok sevdiğiniz sevgilinize doğum gününde en az onun kadar güzel ve özel bir gül buketi hediye etmeyi mi düşünüyorsunuz? Kesinlikle doğru yoldasınız. Pek çok kişi sevgilisinin dünyaya geldiği günü, onunla beraber olduğu için duyduğu mutluluğu göstermek adına güzel bir gül buketi hediye ederek kutluyor. Elbette güzel düşünülmüş ve şık bir şekilde bir araya getirilmiş güller, her kadının kalbini fethetmeyi daima başarıyor. Eğer sevgilinize doğum gününde büyük bir buket gönderme hayaliniz varsa çıtayı en tepelere çıkarmadan önce görenleri kıskandıracak dev çiçek buketleri seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Sevgilinize doğum gününde hediye edeceğiniz gül buketine nasıl bir not yazmanız gerektiği konusunda karara varamadıysanız Sevgililer Günü notları ile ilgili yazımızdan ipucu alabilirsiniz.

Kokulu Gül Buketleri

Güllerin muhteşem rengi ve formu kadar kokuları da aşkı simgeliyor. Zaten biraz da bu yüzden sevgiliye verilebilecek romantik hediyelerin başında geliyor. Güller, kendine has etkileyici bir kokuya sahip olmasıyla hemen hemen herkesin en sevdiği çiçeklerden biri olmayı başarıyor. Sevgilinizi, en özel gününde hem şık bir aranjmana sahip hem de şahane kokan güllerle etkileyebilirsiniz.

Sevgilinizin Hoşuna Gidecek Gül Buketleri

Son dönemlerde sevgilisine özel bir gül buketi hediye etmek isteyenlere yönelik çok çeşitli gül buketi tasarımları ve ambalajları hazırlanıyor. Bunların bazıları kutuda, bazıları vazoda, bazıları ise şık kağıt ambalajlarda yer alıyor. Eğer sevgilinize daha önce çok defa gül satın aldıysanız bu kez doğum günü için birkaç farklı çiçeğin bir araya getirilmesiyle hazırlanan gül buketlerinden hediye edebilirsiniz. Elbette sevgilinizin hoşuna gidecek bir gül buketi seçeceğiniz zaman onun zevkini ve beklentilerini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu, ona verdiğiniz değeri çok daha kolay ifade etmenize yardımcı olacaktır.

Sevgiliye Özel Gül Buketi Seçimi Nasıl Olmalı?

İlk olarak gül buketini hangi amaçla göndereceğinize karar vermelisiniz. Çünkü her bir gülün farklı rengi, farklı anlamlar taşıyor. Bilindiği üzere kırmızı gül; aşkı, romantizmi ve tutkuyu temsil ediyor. Beyaz gül ise daha ziyade saflığın ve masumiyetin temsili olarak görülüyor. Pembe güller de daha çok şirin bir yaklaşımın ifadesi. Eğer muzip bir karakteriniz varsa ya da sevgilinizi biraz kırdıysanız ve bu özel günü bahane ederek en tatlı şekilde özür dilemek istiyorsanız pembe gül buketi tercih edebilirsiniz. Gül buketi göndereceğiniz sevgiliniz sizden uzakta yaşıyorsa ve onu özlüyorsanız özlemi temsil eden mercan rengi güllerden göndermelisiniz.

Gül Buketleri ile İlgili Sık Sorulanlar

  • Gül buketi nasıl kurutulur?

Bir süre vazosunda beklemiş olan gülleriniz artık solmaya başladıysa ve onları rengi bozulmadan kurutmak istiyorsanız baş aşağı çevirip nem bulunmayan bir ortamda kendi kendine kurumaya bırakabilirsiniz. 

  • Güller vazoda ne kadar süre durabilir?

Güller vazoya doğru şekilde yerleştirilirse 1.5 haftaya kadar ilk günkü canlılığını korurlar.

  • Neden tek sayılarda gül gönderilir?

Sembolik bir durum olan tek sayılarda gül gönderme alışkanlığı, genellikle gülü gönderen kişinin gül alacak kişiye “sen benim için teksin” deme biçimidir. 

  • İsteme çiçeklerindeki gül sayısı kaç olmalıdır?

İsteme çiçeklerindeki gül sayısı olarak genellikle 41 adet gül tercih ediliyor. Fakat bu sayı tek kaldığı müddetçe güller daha fazla ya da daha az olabilir.

Eğer siz de sevgilinize doğum gününde şık bir gül buketi hediye etmek istiyorsanız birbirinden güzel ve göz alıcı buketleri, ciceksepeti.com’dan inceleyebilir ve hızla satın alabilirsiniz. Gül buketini sevdiğinize yollarken güzel bir not ekletmeyi de ihmal etmemelisiniz. 

Leave A Comment

All fields marked with an asterisk (*) are required